Plajlar

Mermerli Plajı

Kaleiçi Limanı’nın yanındaki falezin arkasındaki Mermerli Plajı, şehirde hayat kurtarıyor. Bu küçük koy eskiden biraz izole olduğu için Kadınlar Plajı olarak kullanılıyormuş ama sonra üstüne seyir terası yapılınca şehir plajına evrilmiş. Fotoğrafta boş görünen sahil yazın şezlonglarla doluyor. Plaj 2017 yılı Mavi Bayraklı Plaj Listesi’nde bulunuyor. KONUM için tıklayın.

 

Örnekköy Plajı

Fotoğraf Kaynak: Gülsen ? / Foursquare

Yine merkeze yakın, tamamen kumluk bir plaj. Genellikle Antalyalıların yazlıklarının olduğu Lara bölgesindeki plajın, sakin, sayfiye yeri gibi bir havası var. KONUM için tıklayın.

 

Lara Halk Plajı

Fotoğraf Kaynak: Saina ? Golzar / Foursquare

Antalya merkezin bir zamanlar en ünlü plajlarından biri olan Lara Plajı şimdilerde yazın aşırı kalabalık oluyor. Gözün alabildiğine kumluk olan plaj, genellikle yaz eğitim kamplarının kurulduğu yer olduğundan çadır kampı olanaklarının da olduğu bir plaj. Konyaaltı Halk plajına göre suyu daha sıcak ve kıyıdan suya girdiğinizde derinleşme ona göre daha uzak bir mesafede gerçekleşiyor. Plaj 2017 yılı Mavi Bayraklı Plaj Listesi’nde bulunuyor. KONUM için tıklayın.

 

İnciraltı Halk Plajı

Fotoğraf Kaynak: Yunus Emre YAKUT / Foursquare

Lara Plajı’nın yanındaki falezlerden denize girebildiğiniz, Belediye’nin işletmesindeki başarılı halk plajı. Halk plajı olmasına rağmen merkezde kafa dinlenebilecek nadir yerlerden. Plaj 2017 yılı Mavi Bayraklı Plaj Listesi’nde bulunuyor. KONUM için tıklayın.

Görüşme Başlat
Rezervasyon
Otelimize hoşgeldiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz?